Akce ČERVEN doprava za 39 Kč PPL!!!

Jak připravit domácnost na příchod miminka

Co je třeba připravit před příchodem miminka na svět?

Pokožka miminka je jemná a citlivá. Imunita závisí na mamince a buduje se prostředím, ve kterém žije. Je dobré myslet na čistotu domácnosti, ve kterém se s miminkem nacházíme, ale mysleme i na to, jaké chemikálie obsahují konvenční produkty na úklid nebo kosmetika. 

Méně je více

Novopečené miminko toho zase tolik nepotřebuje a stačí mu je pár základních věcí. Jaké to jsou?

  • pleny
  • voda
  • produkt na opruzeniny
  • produkt na hydrataci

Zdravá kožní bariéra miminka určitě nepotřebuje posilovat různými krémy a mýdly. Na mytí mu bohatě postačí voda. V dnešní době seženeme netoxické plenky v každé drogerii, a tak je můžeme hravě nahradit za konvenční napuštěné různými aromatickými látkami a bělidly. Na řešení opruzenin nebo hydrataci můžeme použít například květinovou vodu a jemný olejíček, aby dětská pokožka mohla volně dýchat. Oblečení a ložní prádlo by mělo být taky prané v netoxickém pracím prostředku.

kvetinova-voda-pro-miminka

Proč používat ekologické produkty?

V první řadě jsou netoxické a jejich složení je srozumitelné. Obsahují čisté a jednoduché ingredience a kůži miminka zbytečně nezatěžují. Pokud máte čas a rádi tvoříte, můžete se pustit do domácí výroby čističů, mýdel, nebo i pracího prášku.

Dopřejte si prostor a čas pro sebe

S příchodem děťátka na svět všichni oslavují a návštěvy se jen hrnou. Období šestinedělí je ale velmi posvátný čas jak pro maminku s miminkem, tak pro zbytek rodiny. Tvoří se totiž bezpečný prostor, imunita a celá rodina se silně spojuje, stejně tak jako vazba mezi maminkou a dítětem. Po těhotenství a porodu je tělo plné hormonů a potřebuje dostatek času na regeneraci. Pokud se tedy necítíte na jakékoliv návštěvy, klidně je bez výčitek zrušte a raději poproste širší okruh rodiny o chvilku strpení nebo čerstvě uvařený vývar.